czwartek, 4 lutego 2010

Zbliża się premiera nowej książki Wojciecha Tochmana

Chyba powinienem zwrócić się do wydawnictwa Czarne z prośba o publikację stałego bannera reklamowego na moim blogu. Zapowiedzi ich książek jest tu co niemiara, ostatnia była wczoraj. Dziś zaś nie mogę się oprzeć pokusie, by dołożyć kolejną. 10 marca 2010 nakładem Czarnego ukaże się zbiór nowych reportaży Wojciecha Tochmana "Bóg zapłać".

Tochmana nikomu przedstawiać nie trzeba. Jego książki mówią same za siebie. Zbiór reportaży "Wściekły pies" to rzecz, której czytanie sprawia wręcz fizyczny ból, tak szczera jest i dosadna. A przy tym literacko wybitna i bogata w sensy.

"Bóg zapłać" zapowiada się równie pasjonująco. Co o książce pisze wydawca?

"Bóg zapłać to kolekcja znanych reportaży Wojciecha Tochmana, w nowym układzie, tworzącym klarowną, spójną całość. Czas stał się ich sprzymierzeńcem, a zmieniony kontekst społeczny zaskakująco uwypuklił opisywane zjawiska. Opowieści dokumentalne Tochmana nabrały dodatkowej wyrazistości - w jej jaskrawym świetle solidarność i empatia przeplata się z bezkompromisową uczciwością. Bóg zapłać to nie tylko złożony obraz polskiej religijności, ale przede sonda zapuszczona w głąb naszej mentalności."

Nowa książka Wojciecha Tochmana ukaże się 10 marca 2010 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz