czwartek, 4 lutego 2010

Hymn na cześć Auchan. Żenada

Ten film robi furorę w Internecie. I choć na pozór jest zabawny, to po namyśle jestem co najmniej zszokowany. Klip i piosenkę nagrano podobno przy okazji imprezy integracyjnej Auchan. Jeśli to prawda, to wypada pogratulować firmie metod HR-owych. Coś w tym musi być, skoro management Auchan  zareagował na publikację filmu z pianą na ustach. Robienie z ludzi idiotów, każąc im śpiewać arie ku czci sieci, niskich cen i w ogóle - mdło się robi. Zamiast robić pracownikom wodę z mózgu, warto by było nieco lepiej im płacić. Bo podobno nie jest w Auchan za dobrze z pensjami, podobnie jak z warunkami pracy.


Wstyd i żenada. Pominę już wątek, czy firma miała prawo wykorzystać piosenkę, która posłużyła za podkład do wiekopomnego muzycznego dzieła Auchan. Za to szkoda mi ludzi pokazanych w tym klipie. Ktoś odarł ich z godności, każąc integrować się z firmą za pomocą hymnu na cześć Auchan. A mówią, że polski kapitalizm po 20 latach już okrzepł i idzie ku lepszemu. Że prawa pracownicze odzyskują, że są siłą, bo na rynku ciężko o dobrego pracownika!

Ciekawe, czy jak obejrzą film, będą tak mówić dalej. Bo widać na nim, że z pracownika można dowolnie robić debila, kazać mu zatańczyć, zaśpiewać, firmy imię dobre sławić i tak dalej. Dodajmy do tego opowieści o castingach na pracownika, o wypytywaniu kobiet, czy aby w ciąży nie są lub czy zajść nie chcą... Przykłady można mnożyć. A takie filmy, jak ten poniższy, są tylko symptomem. Witajcie w Nowym Wspaniałym Kapitalistycznym Świecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz