wtorek, 2 marca 2010

Książki z lewicowej półki

Dziś chciałbym polecić Wam dwie książki, które są zgodne z moimi poglądami i ideami. Jedna z nich to książka sensu stricto, druga zaś to e-wydanie raportu wieńczącego konferencję „Jaka Polska 2030? Dylematy strategii rozwojowych”, która odbyła się 25 lutego 2010 r. w Sejmie.

Pierwsza książka to najnowsza praca prof. Tadeusza Kowalika, zatytułowana "Polskatransformacja.pl". Nietypowo, ale i z haczykiem marketingowym. Tytuł zawiera bowiem adres strony internetowej, na której można przeczytać nie tylko fragment książki prof. Kowalika, ale też kawałek "Doktryny szoku" Naomi Klein i "Klęski Solidarności", autorstwa prof. Davida Osta.

O czym jest "Polskatransformacja.pl"? Oddajmy głos wydawcy, warszawskiej oficynie Muza:

"Najnowsza książka prof. Tadeusza Kowalika szczegółowo przedstawia społeczno-gospodarcze przemiany w Polsce od 1989 roku. Autor dokonuje krytycznej analizy wydarzeń oraz postaci, które miały znaczący wpływ na rozwój nowo powstałego systemu gospodarczego w naszym kraju. Prezentuje bogaty materiał poznawczy, faktograficzny i dokumentalny. Książka zawiera również pokaźny zbiór dokumentów tworzonych w początkowym okresie przemian w Polsce."

Druga sugerowana przeze mnie pozycja to raport końcowy po konferencji "„Jaka Polska 2030? Dylematy strategii rozwojowych”, zorganizowanej przez Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a. Znaleźć ją można TUTAJ.

Dyskusje o strategii rozwojowej naszego kraju, wkrótce odbędą się też we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz